Продавець ТОВ "ПРОСТОР ХІМ" розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
107 відгуків
ТОВ "ПРОСТОР ХІМ"
+380 (50) 337-31-31
+380 (67) 988-72-74

Ксилол

  • Готово до відправки
  • Оптом і в роздріб

300 

Показати оптові ціни

Мінімальна сума замовлення на сайті — 3000 грн

+380 (50) 337-31-31
  • +380 (67) 988-72-74
У компанії підключені електронні платежі. Тепер ви можете купити будь-який товар не покидаючи сайту.
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю
Ксилол
Ксилол
300 
Готово до відправки
+380 (50) 337-31-31
  • +380 (67) 988-72-74
Опис
Характеристики
Інформація для замовлення

Ксилол

Ксилол (диметилбензол) — ароматичний вуглеводень.

Розрізняють три ізомери, ідентичні за складом, але відрізняються властивостями, що дає змогу використовувати розчин для різних типів лакофарбової продукції. Найкращою здатністю до розчинення характеризується ортоксилол, параксилол має кислотні властивості, добре знежирює, метаксилол впливає на можливість вступу речовин у хімічні реакції (каталізатор). Залежно від співвідношення в складі ізомерів ксилол нафтовий випускається у двох марках — А і Б.

Ксилол входить до складу кам'яної  смоли, нафти та продуктів її ароматизації, міститься в продуктах переганяння сухого дерева,  світильним і кокосовим  газів, продуктів синтезу толуолу із метилового спирту та бензолу.

Технічні характеристики

Ксилол є прозорою рідиною з характерним запахом нафтопродуктів, що не містить води та сторонніх домішок. Колір яскраво не виражений, відповідно до ГОСТ 2706.1-74 не має бути темніший розчину К2Cr2O7 (0,003 г в 1 дм води).

Хімічне з'єднання має гарну розчинність у розчинниках органічного походження. У обох марок ксилолу технічні характеристики практично однакові.

Щільність ксилолу становить 0, 862-868 г/см3 за умови температурного режиму +20 градусів за Цельсієм, в'язкість — 0,5.

Температура кипіння речовини (залежно від модифікації) — від 138,3 до 144,4 °C, замерзання — -40 °C.

Масова частка ароматичних вуглеводнів у ксилолі становить 99,6%, випаровується розчин без залишку.

Ксилоли в промислових умовах виробляють під час перероблення бензинових  фракцій нафти (катативічний риформінг)  або в процесі коксування вугілля.

Під час виконання робіт варто пам'ятати, що ксилол нафтовий токсичний під час випаровування може викликати хімічне отруєння. Цілісно застосовувати респіратор, гумові рукавички, у разі появи будь-яких неприємних симптомів негайно вийти на свіже повітря. Ксилол усіх  марок пожежобезпечний, важливо дотримуватися правил техніки безпеки, використовувати  розчин далеко від можливих вогнищ загоряння, електрики. Для тушкування допускається використання хімічної та повітряно-хімічної піни, дрібнорозпорошеної води.

Застосування ксилолів

Головно ксилол застосовується як розчинник ― входить до складу розчинників 650, 649, Р-12, Р-24, Р-119 Е, Р-189, Р-197, Р-1166, РЛ-278, РЛ-298, РКБ-1, РКБ-2, РС-1, РС-1, РС-2 та інших.

З його використанням виготовляють друкарню  фарбу, барвники, інсектициди та отрути для сільськогосподарських потреб. Застосовний ксилол нафтовий і в будівництві, виготовленні меблів, у медицині — для отримання лікарських засобів. Марка А оптимізована під побутовий розчинник, тому її використовують для розчинення лакофарбової продукції, марка Б вважається функціональнішою, спроможнішою розчинити епоксид, акрил, вініл, кремнійорганічні полімери, нітроцелюлозу, меламін, каучук, сечовиноформальдегід. Це дає змогу експлуатувати її в вузькоспеціалізованих роботах — виробництві садових статуй, виготовленні фарб, мастик і лаків у домашніх умовах, заливці акрилових ванн.

Ксилол, певною мірою, можна вважати універсальним розчинником, тому що, крім використання, для розведеннялакофарбових матеріалів, він застосовується ще для розведення смол і пластичних мас (пластмас).

Крім того, ксилоли широко використовуються в хімічній промисловості. З ксилолів, методом парофазного окисного амонолізу з введенням каталізаторів  в систему, отримують диціанобензоли (фталединітрили). Частково окиснення ксилолів (хромової зелень, перманганатом калію або азотною кислотою) синтезують метилбензойні кислоти, які під час окисного декабоксилювання трансформуються в крезолі. З ксилолів виготовляють такі продукти, як ксилідини, фталевий ангідрид, терефталеву, ізофталеву та фталеву кислоти, поліп-поксидлін та ін.

Застосування ксилолу в роздільній здатності автолюбів, оскільки додавання такого розчину підвищує октанове число бензину на 3-5 одиниць, що економічно себе повністю виправдовує. На десять літрів палива додається сто мілілітрів ксилолу.

Під час вибору ксилолу варто звернути увагу на його склад, оскільки, крім нафтового, промисловість випускається й каменікутний, зовнішній вигляд яких абсолютно ідентичний. Необхідно пам'ятати, що рідина в тарі має бути прозорою, без домішок. Саме їхня наявність свідчить про низьку якість розчину або закінчення терміну зберігання, що становить 18 місяців — через 500 — 525 днів здійснюється напіврозпад компонентів ксилолу та зміна його хімічного складу, що робить ксилол не придатним до застосування.

Основні
Тип використанняУніверсальний
Вид матеріалуРозчинник
Країна виробникСловенія
  • Ціна: 300 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner